El Salvador

GEOGRAPHIE

Главен град
Political_regime
0
Континентот
Европа
Површина (km2)
21,041
Соседните земји

DEMOGRAPHIE

Население (2011)
6,052,064
Јазици
Шпански(Главна)
Норвешка
Руската
Religion
0

ECONOMIE

Валута
Норвешка круна
Валутен код ISO3
NOK
Стапка на (Norwegian Krone/Euro)
9.5023 (19 July 2018)
од
во
EUR
1 5 10 50 100 200 500 1000

USD
1 5 10 50 100 200 500 1000

Патување

Знаме
кодот на државата ISO2
SV
Телефон Индекс
503
Временска зона
Стандарди за електрична енергија
Напон : 115V
Фреквенција : 60 Hz
Тип на електрични приклучоци :
Administrative_formalities
0
Metric
0
Health
0
Budget
0
Season
Wildlife
Flora
Tosee

Други земји во светот, нивните конвертори

Врати се да конвертори

Кликнете на мапата или избери земја тука :