Faroe Islands

GEOGRAPHIE

Главен град
Political_regime
0
Континентот
Европа
Површина (km2)
1,393
Соседните земји

DEMOGRAPHIE

Население (2011)
47,511
Јазици
Данскиот(Главна)
Faroese
Religion
0

ECONOMIE

Валута
Данска круна
Валутен код ISO3
DKK
Стапка на (Danish Krone/Euro)
7.4638 (16 January 2019)
од
во
EUR
1 5 10 50 100 200 500 1000

USD
1 5 10 50 100 200 500 1000

Патување

Знаме
кодот на државата ISO2
FO
Телефон Индекс
298
Временска зона
Стандарди за електрична енергија
Напон : 220 V
Фреквенција : 50 Hz
Тип на електрични приклучоци :
Administrative_formalities
0
Metric
0
Health
0
Budget
0
Season
Wildlife
Flora
Tosee

Други земји во светот, нивните конвертори

Врати се да конвертори

Кликнете на мапата или избери земја тука :