Seychelles

GEOGRAPHIE

Главен град
Political_regime
république
Континентот
Африка
Површина (km2)
452
Соседните земји

DEMOGRAPHIE

Население (2011)
87,440
Јазици
Англиски јазик(Главна)
Франција
Religion
82,3% catholiques,6,4% anglicans

ECONOMIE

Валута
Сејшелите рупија
Валутен код ISO3
SCR
Стапка на (Seychelles Rupee/Euro)
15.530873493976 (22 October 2018)
од
во
EUR
1 5 10 50 100 200 500 1000

USD
1 5 10 50 100 200 500 1000

Патување

Знаме
кодот на државата ISO2
SC
Телефон Индекс
248
Временска зона
Стандарди за електрична енергија
Напон : 240 V
Фреквенција : 50 Hz
Тип на електрични приклучоци :
Administrative_formalities
Passeport
Metric
SI
Health
pas d'obligation
Budget
repas : 10-20€
chambre : 90-250€
Season
Wildlife
Flora
Tosee

Други земји во светот, нивните конвертори

Врати се да конвертори

Кликнете на мапата или избери земја тука :