Trinidad and Tobago

GEOGRAPHIE

Главен град
Political_regime
république (Commonwealth)
Континентот
Северна Америка
Површина (km2)
5,130
Соседните земји

DEMOGRAPHIE

Население (2011)
1,317,714
Јазици
Англиски јазик(Главна)
Шпански
Франција
Кинески
Religion
40% chrétiens, 25% hindous, 10% musulmans

ECONOMIE

Валута
Долари Тринидад и Тобаго
Валутен код ISO3
TTD
7.74451547495 (22 October 2018)
од
во
EUR
1 5 10 50 100 200 500 1000

USD
1 5 10 50 100 200 500 1000

Патување

Знаме
кодот на државата ISO2
TT
Телефон Индекс
1868
Временска зона
Стандарди за електрична енергија
Напон : 115V
Фреквенција : 60 Hz
Тип на електрични приклучоци :
Administrative_formalities
passeport
Metric
SI
Health
fièvre jaune, typhoïde
Budget
repas : 4-12€
chambre : 40-65€
Season
Wildlife
Flora
Tosee

Други земји во светот, нивните конвертори

Врати се да конвертори

Кликнете на мапата или избери земја тука :