Netherlands Antilles

GEOGRAPHIE

Главен град
Political_regime
0
Континентот
Северна Америка
Површина (km2)
444
Соседните земји
Guadeloupe Главен град : Basse-Terre

DEMOGRAPHIE

Население (2011)
230,304
Јазици
Англиски јазик
Шпански
Холандија(Главна)
Religion
0

ECONOMIE

Валута
Флорин Antilla
Валутен код ISO3
ANG
Стапка на (Florin Antilla/Euro)
2.0005892504931 (20 June 2019)
од
во
EUR
1 5 10 50 100 200 500 1000

USD
1 5 10 50 100 200 500 1000

Патување

Знаме
кодот на државата ISO2
AN
Телефон Индекс
5993, 5994, 5997
Временска зона
Стандарди за електрична енергија
Напон : 127/220 V
Фреквенција : 50 Hz
Тип на електрични приклучоци :
Administrative_formalities
0
Metric
0
Health
0
Budget
0
Season
Wildlife
Flora
Tosee

Други земји во светот, нивните конвертори

Врати се да конвертори

Кликнете на мапата или избери земја тука :