Qatar

GEOGRAPHIE

Главен град
Political_regime
0
Континентот
Азија
Површина (km2)
11,586
Соседните земји
Saudi Arabia Главен град : Riyadh

DEMOGRAPHIE

Население (2011)
1,699,435
Јазици
Арапски(Главна)
Шпански
Religion
0

ECONOMIE

Валута
Катар riyal
Валутен код ISO3
QAR
Стапка на (Qatar riyal/Euro)
4.1750800856271 (22 October 2018)
од
во
EUR
1 5 10 50 100 200 500 1000

USD
1 5 10 50 100 200 500 1000

Патување

кодот на државата ISO2
QA
Телефон Индекс
974
Временска зона
Стандарди за електрична енергија
Напон : 240 V
Фреквенција : 50 Hz
Тип на електрични приклучоци :
Administrative_formalities
0
Metric
0
Health
0
Budget
0
Season
Wildlife
Flora
Tosee

Други земји во светот, нивните конвертори

Врати се да конвертори

Кликнете на мапата или избери земја тука :