време UTC
Час
(20 Nov)
(20 Nov)
UTC надомести: UTC + 1
Latitude
9.04
Лонгитуда
7.29
Изгрејсонце
06:28
Зајдисонце
18:04
Транзит
12:16

Application

Примена

Прикажи ги време на локации во близина на Abuja :