Конвертор на валути

Големина:

од
во

date :25 April 2018

Валута Референтен Валута / Валута Стапка на Големина:
Валута Референтен Валута / Валута Стапка на
Обединетите Арапски Емирати ДирхамCNY / AED 0.582
АвганистанCNY / AFN 11.109
ЛекCNY / ALL 16.651
Ерменија DramCNY / AMD 76.061
Флорин AntillaCNY / ANG 0.282
Аргентински ПезосCNY / ARS 3.212
Австралискиот доларCNY / AUD 0.208
Аруба ФлоринCNY / AWG 0.282
МанатCNY / AZN 0.27
Конвертибилна маркаCNY / BAM 0.254
Барбадос долариCNY / BBD 0.314
ОтпадCNY / BDT 13.335
Бугарскиот ЛавCNY / BGN 0.254
Бахреин динарCNY / BHD 0.06
Бурунди франкCNY / BIF 277.677
Бермудски ДоларCNY / BMD 0.159
Брунеи доларCNY / BND 0.21
БоливианоCNY / BOB 1.086
РеалCNY / BRL 0.546
Bahamian долариCNY / BSD 0.159
NgultrumCNY / BTN 10.541
ПулаCNY / BWP 1.552
Рубља БелорусијаCNY / BYR 313.521
Белизе доларCNY / BZD 0.317
Канадски доларCNY / CAD 0.203
Конго ФранцCNY / CDF 248.264
Швајцарскиот франкCNY / CHF 0.155
Чилеански пезосCNY / CLP 95.243
Колумбиската пезосCNY / COP 443.952
Колон, Коста РикаCNY / CRC 89.105
Кубанскиот пезосCNY / CUC 0.159
Зелено'ртски Острови ескудоCNY / CVE 14.318
Чешка кронаCNY / CZK 3.303
Џибути франкCNY / DJF 28.042
Данска крунаCNY / DKK 0.967
Доминиканска пезосCNY / DOP 7.844
Алжирски динарCNY / DZD 18.151
Египетска фунтаCNY / EGP 2.802
NakfaCNY / ERN 2.377
Етиопија BirrCNY / ETB 4.317
ЕвраCNY / EUR 0.13
Фиџи доларCNY / FJD 0.324
Книга на ФокландскитеCNY / FKP 0.114
Британската фунта стерлингCNY / GBP 0.114
ЛариCNY / GEL 0.392
Гана CediCNY / GHS 0.704
Гибралтарска фунтаCNY / GIP 0.113
DalasiCNY / GMD 7.419
Гвинеја франкCNY / GNF 1427.266
QuetzalCNY / GTQ 1.163
Гвајана долариCNY / GYD 32.586
Хонг Конг долариCNY / HKD 1.244
LempiraCNY / HNL 3.737
КуниCNY / HRK 0.963
ТикватаCNY / HTG 10.333
ФоринтаCNY / HUF 40.621
РупииCNY / IDR 2199.8
Израел нови sheqelCNY / ILS 0.564
Индискиот рупијаCNY / INR 10.528
Ирачкиот динарCNY / IQD 187.766
Иранскиот риалCNY / IRR 6660.587
Исланд крунаCNY / ISK 16.004
Британска фунта (Џерси)CNY / JEP 0.114
Јамајкански доларCNY / JMD 19.691
Јорданскиот динарCNY / JOD 0.112
ЈенCNY / JPY 17.26
Кенија ШилингCNY / KES 15.818
SomCNY / KGS 10.854
РилCNY / KHR 635.946
Коморските франкCNY / KMF 63.882
Освои Северна КорејаCNY / KPW 142.732
ОсвоиCNY / KRW 170.708
Кувајтски динариCNY / KWD 0.048
Кајмански Острови доларCNY / KYD 0.13
TengeCNY / KZT 51.667
КипCNY / LAK 1313.721
Либанската фунтаCNY / LBP 238.673
Шри Ланка рупијаCNY / LKR 24.862
Либерија долариCNY / LRD 20.792
ЛотиCNY / LSL 1.955
Литвански литасCNY / LTL 0.447
Латвија латCNY / LVL 0.091
Либиски динариCNY / LYD 0.212
Марокански ДирхамCNY / MAD 1.462
Молдавската леаCNY / MDL 2.605
Мадагаскар AriaryCNY / MGA 503.499
ДенариCNY / MKD 7.957
KyatCNY / MMK 209.174
TugrikCNY / MNT 378.231
PatacaCNY / MOP 1.282
OuguijaCNY / MRO 55.815
Маурициус рупијаCNY / MUR 5.373
RufiyaaCNY / MVR 2.469
KwachaCNY / MWK 113.141
Мексикански пезосCNY / MXN 2.986
Малајски РингитCNY / MYR 0.619
MeticalCNY / MZN 9.379
Намибија доларCNY / NAD 1.956
NairaCNY / NGN 56.768
Кордоба ОроCNY / NIO 4.921
Норвешка крунаCNY / NOK 1.25
Непал рупијаCNY / NPR 16.869
Новозеландски доларCNY / NZD 0.222
Омански риалCNY / OMR 0.061
БалбоаCNY / PAB 0.159
Нов СолCNY / PEN 0.512
Кино СИМЕОНОВАCNY / PGK 0.506
Филипински пезосCNY / PHP 8.278
Пакистан рупијаCNY / PKR 18.334
ЗлотаCNY / PLN 0.545
ГуараниCNY / PYG 878.563
Катар riyalCNY / QAR 0.577
ЛеаCNY / RON 0.604
Српски динарCNY / RSD 15.294
Руската рубљаCNY / RUB 9.772
Руанда франкCNY / RWF 133.943
Саудиска RiyalCNY / SAR 0.595
Долари СоломонCNY / SBD 1.232
Сејшелите рупијаCNY / SCR 2.13
Судан ПаундCNY / SDG 2.863
Шведски круниCNY / SEK 1.348
Сингапурски доларCNY / SGD 0.21
Книга на Света ЕленаCNY / SHP 0.113
ЛеонеCNY / SLL 1210.014
Сомалиските ШилингCNY / SOS 89.432
Суринам доларCNY / SRD 1.179
ДобриCNY / STD 3177.153
Ел Салвадор ColonCNY / SVC 1.388
Сирискиот ПаундCNY / SYP 81.671
LilangeniCNY / SZL 1.956
БахCNY / THB 4.988
SomoniCNY / TJS 1.407
МанатCNY / TMM 2702.771
Тунис динарCNY / TND 0.385
PaangaCNY / TOP 0.354
Нова турска лираCNY / TRY 0.649
Долари Тринидад и ТобагоCNY / TTD 1.074
Тајван доларCNY / TWD 4.693
Танзанија ШилингCNY / TZS 362.046
HryvniaCNY / UAH 4.14
Уганда ШилингCNY / UGX 583.901
САД долариCNY / USD 0.159
Уругвајскиот пезосCNY / UYU 4.484
Узбекистански SoumCNY / UZS 1274.714
Боливар FuerteCNY / VEF 10588.773
ДонгCNY / VND 3610.572
VatuCNY / VUV 17.208
TalaCNY / WST 0.401
CFA Franc - BEACCNY / XAF 85.176
Исток Карибите долариCNY / XCD 0.422
CFA Franc - BCEAOCNY / XOF 85.176
ОПР франкCNY / XPF 15.495
Јемен RiyalCNY / YER 39.629
РандCNY / ZAR 1.956
KwachaCNY / ZMK 1505.247
Retour aux cours de la devise CNY

Application

Примена