Swaziland

GEOGRAPHIE

Главен град
Political_regime
0
Континентот
Африка
Површина (km2)
17,364
Соседните земји
Mozambique Главен град : Maputo
South Africa Главен град : Pretoria

DEMOGRAPHIE

Население (2011)
1,128,814
Јазици
Англиски јазик(Главна)
Swati
Religion
0

ECONOMIE

Валута
Lilangeni
Валутен код ISO3
SZL
Стапка на (Lilangeni/Euro)
15.397256459756 (19 July 2018)
од
во
EUR
1 5 10 50 100 200 500 1000

USD
1 5 10 50 100 200 500 1000

Патување

Знаме
кодот на државата ISO2
SZ
Телефон Индекс
268
Временска зона
Стандарди за електрична енергија
Напон : 230 V
Фреквенција : 50 Hz
Тип на електрични приклучоци :
Administrative_formalities
0
Metric
0
Health
0
Budget
0
Season
Wildlife
Flora
Tosee

Други земји во светот, нивните конвертори

Врати се да конвертори

Кликнете на мапата или избери земја тука :