време UTC
Час
(16 Jul)
(16 Jul)
UTC надомести: UTC + 10
Latitude
0
Лонгитуда
0
Изгрејсонце
16:05
Зајдисонце
04:07
Транзит
22:06

Application

Примена

Прикажи ги време на локации во близина на Canberra :