Конвертор на валути

Големина:

од
во

date :16 October 2018

Валута Референтен Валута / Валута Стапка на Големина:
Валута Референтен Валута / Валута Стапка на
Обединетите Арапски Емирати ДирхамXPF / AED 0.036
АвганистанXPF / AFN 0.734
ЛекXPF / ALL 1.047
Ерменија DramXPF / AMD 4.705
Флорин AntillaXPF / ANG 0.017
Аргентински ПезосXPF / ARS 0.356
Австралискиот доларXPF / AUD 0.014
Аруба ФлоринXPF / AWG 0.017
МанатXPF / AZN 0.016
Конвертибилна маркаXPF / BAM 0.016
Барбадос долариXPF / BBD 0.019
ОтпадXPF / BDT 0.812
Бугарскиот ЛавXPF / BGN 0.016
Бахреин динарXPF / BHD 0.004
Бурунди франкXPF / BIF 16.993
Бермудски ДоларXPF / BMD 0.01
Брунеи доларXPF / BND 0.013
БоливианоXPF / BOB 0.067
РеалXPF / BRL 0.036
Bahamian долариXPF / BSD 0.01
NgultrumXPF / BTN 0.715
ПулаXPF / BWP 0.104
Рубља БелорусијаXPF / BYR 20.663
Белизе доларXPF / BZD 0.019
Канадски доларXPF / CAD 0.013
Конго ФранцXPF / CDF 15.193
Швајцарскиот франкXPF / CHF 0.01
Чилеански пезосXPF / CLP 6.582
Јуан Рен-Мин-БИXPF / CNY 0.067
Колумбиската пезосXPF / COP 29.976
Колон, Коста РикаXPF / CRC 5.747
Кубанскиот пезосXPF / CUC 0.01
Зелено'ртски Острови ескудоXPF / CVE 0.924
Чешка кронаXPF / CZK 0.216
Џибути франкXPF / DJF 1.723
Данска крунаXPF / DKK 0.063
Доминиканска пезосXPF / DOP 0.484
Алжирски динарXPF / DZD 1.148
Египетска фунтаXPF / EGP 0.174
NakfaXPF / ERN 0.145
Етиопија BirrXPF / ETB 0.268
ЕвраXPF / EUR 0.008
Фиџи доларXPF / FJD 0.021
Книга на ФокландскитеXPF / FKP 0.007
Британската фунта стерлингXPF / GBP 0.007
ЛариXPF / GEL 0.026
Гана CediXPF / GHS 0.047
Гибралтарска фунтаXPF / GIP 0.007
DalasiXPF / GMD 0.476
Гвинеја франкXPF / GNF 87.431
QuetzalXPF / GTQ 0.075
Гвајана долариXPF / GYD 2.009
Хонг Конг долариXPF / HKD 0.076
LempiraXPF / HNL 0.233
КуниXPF / HRK 0.062
ТикватаXPF / HTG 0.681
ФоринтаXPF / HUF 2.711
РупииXPF / IDR 147.611
Израел нови sheqelXPF / ILS 0.035
Индискиот рупијаXPF / INR 0.716
Ирачкиот динарXPF / IQD 11.539
Иранскиот риалXPF / IRR 407.604
Исланд крунаXPF / ISK 1.128
Британска фунта (Џерси)XPF / JEP 0.007
Јамајкански доларXPF / JMD 1.286
Јорданскиот динарXPF / JOD 0.007
ЈенXPF / JPY 1.085
Кенија ШилингXPF / KES 0.977
SomXPF / KGS 0.671
РилXPF / KHR 39.231
Коморските франкXPF / KMF 4.123
Освои Северна КорејаXPF / KPW 8.734
ОсвоиXPF / KRW 10.958
Кувајтски динариXPF / KWD 0.003
Кајмански Острови доларXPF / KYD 0.008
TengeXPF / KZT 3.591
КипXPF / LAK 82.588
Либанската фунтаXPF / LBP 14.635
Шри Ланка рупијаXPF / LKR 1.659
Либерија долариXPF / LRD 1.518
ЛотиXPF / LSL 0.139
Литвански литасXPF / LTL 0.029
Латвија латXPF / LVL 0.006
Либиски динариXPF / LYD 0.013
Марокански ДирхамXPF / MAD 0.091
Молдавската леаXPF / MDL 0.165
Мадагаскар AriaryXPF / MGA 33.385
ДенариXPF / MKD 0.513
KyatXPF / MMK 15.392
TugrikXPF / MNT 24.631
PatacaXPF / MOP 0.078
OuguijaXPF / MRO 3.446
Маурициус рупијаXPF / MUR 0.333
RufiyaaXPF / MVR 0.151
KwachaXPF / MWK 6.98
Мексикански пезосXPF / MXN 0.183
Малајски РингитXPF / MYR 0.04
MeticalXPF / MZN 0.587
Намибија доларXPF / NAD 0.139
NairaXPF / NGN 3.503
Кордоба ОроXPF / NIO 0.31
Норвешка крунаXPF / NOK 0.079
Непал рупијаXPF / NPR 1.142
Новозеландски доларXPF / NZD 0.015
Омански риалXPF / OMR 0.004
БалбоаXPF / PAB 0.01
Нов СолXPF / PEN 0.032
Кино СИМЕОНОВАXPF / PGK 0.032
Филипински пезосXPF / PHP 0.525
Пакистан рупијаXPF / PKR 1.293
ЗлотаXPF / PLN 0.036
ГуараниXPF / PYG 57.53
Катар riyalXPF / QAR 0.035
ЛеаXPF / RON 0.039
Српски динарXPF / RSD 0.99
Руската рубљаXPF / RUB 0.636
Руанда франкXPF / RWF 8.37
Саудиска RiyalXPF / SAR 0.036
Долари СоломонXPF / SBD 0.078
Сејшелите рупијаXPF / SCR 0.131
Судан ПаундXPF / SDG 0.174
Шведски круниXPF / SEK 0.087
Сингапурски доларXPF / SGD 0.013
Книга на Света ЕленаXPF / SHP 0.007
ЛеонеXPF / SLL 82.103
Сомалиските ШилингXPF / SOS 5.541
Суринам доларXPF / SRD 0.072
ДобриXPF / STD 205.133
Ел Салвадор ColonXPF / SVC 0.085
Сирискиот ПаундXPF / SYP 4.998
LilangeniXPF / SZL 0.139
БахXPF / THB 0.317
SomoniXPF / TJS 0.091
МанатXPF / TMM 165.303
Тунис динарXPF / TND 0.027
PaangaXPF / TOP 0.023
Нова турска лираXPF / TRY 0.056
Долари Тринидад и ТобагоXPF / TTD 0.066
Тајван доларXPF / TWD 0.299
Танзанија ШилингXPF / TZS 22.234
HryvniaXPF / UAH 0.271
Уганда ШилингXPF / UGX 36.738
САД долариXPF / USD 0.01
Уругвајскиот пезосXPF / UYU 0.32
Узбекистански SoumXPF / UZS 79.24
Боливар FuerteXPF / VEF 2410.664
ДонгXPF / VND 226.538
VatuXPF / VUV 1.08
TalaXPF / WST 0.026
CFA Franc - BEACXPF / XAF 5.497
Исток Карибите долариXPF / XCD 0.027
CFA Franc - BCEAOXPF / XOF 5.497
Јемен RiyalXPF / YER 2.425
РандXPF / ZAR 0.14
KwachaXPF / ZMK 118.476
Retour aux cours de la devise XPF

Application

Примена