време UTC
Час
(21 Jul)
(21 Jul)
UTC надомести: UTC + 1
Latitude
28.1
Лонгитуда
-14.6
Изгрејсонце
07:17
Зајдисонце
20:51
Транзит
14:04

Application

Примена

Прикажи ги време на локации во близина на Canary :