Western Sahara

GEOGRAPHIE

Главен град
Political_regime
0
Континентот
Африка
Површина (km2)
266,000
Соседните земји
Algeria Главен град : Algiers
Morocco Главен град : Rabat
Mauritania Главен град : Nouakchott

DEMOGRAPHIE

Население (2011)
519,415
Јазици
Арапски(Главна)
Religion
0

ECONOMIE

Валута
Марокански Дирхам
Валутен код ISO3
MAD
Стапка на (Moroccan Dirham/Euro)
10.796424282855 (24 May 2019)
од
во
EUR
1 5 10 50 100 200 500 1000

USD
1 5 10 50 100 200 500 1000

Патување

Знаме
кодот на државата ISO2
EH
Телефон Индекс
Временска зона
Стандарди за електрична енергија
Напон :
Фреквенција :
Тип на електрични приклучоци :
Administrative_formalities
0
Metric
0
Health
0
Budget
0
Season
Wildlife
Flora
Tosee

Други земји во светот, нивните конвертори

Врати се да конвертори

Кликнете на мапата или избери земја тука :